Uroonkologie

Uroonkologie je oblastí medicíny, která se zabývá nádorovými onemocněními orgánů vylučovací soustavy. Nejčastějším onemocněním z této oblasti je karcinom prostaty, který je třetím nejčastěji se vyskytujícím nádorem u mužů a patří mezi hlavní medicínské problémy v mužské populaci.

Zatímco karcinom prostaty se obvykle vyskytuje u starších mužů, muži ve věku mezi 20 a 40 lety jsou nejvíce ohroženi nádory varlat, které představují nejčastější onkologické onemocnění v této věkové skupině.

Nádory močového měchýře tvoří asi 7 % všech nádorových onemocnění u mužů a 3 % nádorových onemocnění u žen. Nádory ledvin se na celku onkologických onemocnění podílejí 1 – 3 %.

Zjistíme-li během vyšetření na naší klinice přítomnost onkologického problému, zajistíme vám léčbu s využitím nejmodernějších a aktuálně nejefektivnějších metod a postupů. Po celou dobu léčby přistupujeme k pacientům a pacientkám jako k partnerům, sdělujeme jim všechny podstatné informace a společně se snažíme o vyléčení.

Nejdůležitější složkou léčby rakovinových onemocnění v urologické oblasti je prevence a dostatečně časté návštěvy lékaře, které umožní včasné odhalení rakovinových buněk a úspěšnou léčbu. Objednejte se na své preventivní vyšetření ještě dnes na telefonním čísle 733 640 218, e-mailem na adrese recepce@urosante.cz nebo přes kontaktní formulář.